Kullanım Tavsiyeleri Kadife Koltuk

Kullanım Öncesi Görülen Potluklar
 • Modellerimizde konfor ön planda tutulmaktadır. Yumuşaklık seviyesi yüksek olan bu ürünlerin iç malzemesi ve kumaşı serbest kalır, yüzeye yapıştırılmaz ve sadece iskelet kenarlarından zımbalanır. Bu nedenle bazı noktalarda yüzeyler gevşek, bol ve dalgalı görünmektedir. Yüksek oranda elyaf ve esnekliği yüksek süngerler kullanıldığı için dikişler sert ve düz çizgiler şeklinde olmayabilir.
 • Kullanım Talimatları ve Tavsiyeleri
 • Kumaşlar sağlığa zararsız hammaddelerden üretilir. Yılda yaklaşık olarak 1250 saat kullanıma maruz kalan kumaş; ağırlık, sürtünme, ışık, ısı, toz, ortam ve vücut nemi gibi etkenler altında yıpranmaktadır. Kişisel kullanım alışkanlıkları bu durumda kumaş ömrünü önemli ölçüde etkiler.
 • Koltuğunuzu kumaşa zarar verecek sivri cisimlerden uzak tutun.
  Koltuğunuzun direkt güneş ışığına maruz kalmasını önleyin.
  Kumaşları direkt ısı veren elektrikli ısıtıcı, infrared ısıtıcı veya katı yakıt sobası ve benzeri cihazlardan uzak tutun.
  Kumaşınıza kesinlikle sıcak ütü uygulamayın.
  Ürünler arasında renk tonlarının oluşması beklenen bir unsurdur. Çünkü kumaş üretiminde teknik nedenlerden dolayı boyama esnasında birebir aynı renge tekrar ulaşmanın garantisi yoktur.
  Ürünlerde kullanılan ahşap malzemelerde renk, doku ve hare farklılığı olabilir ve sonradan oluşabilir. Bu farklılık ürünlerde ağacın doğal yapısından ve insan cildine zarar verebilecek ya da alerjik reaksiyon gösterebilecek kimyasal maddeler kullanılmasından kaçınılması sebebiyle kaynaklanmaktadır.
  Koltuğunuzu aşırı nemli ya da aşırı tozlu ortamlarda bırakmayın. Kumaşların çok düşük bir seviyede doğal bir iletkenliği vardır. Kıyafetlerin kumaşı sürtünme yolu ile döşemelik kumaş üzerinde kuru hava ortamlarında statik elektrik oluşturabilir. Bu durumu minimize etmek için odalarda bitki veya ortam nemlendirici bulunmasında fayda vardır.
  Koltuğunuzu bir yerden başka alana çekerken koltuğunuzun ayakları havada olacak şekilde dengeli olarak kaldırın ve taşıyın.
  Koltuğunuzu ayak kısımlarının zemine oturmasına ve yer yamukluğu durumunda ayaklarının havada kalmamasına dikkat edin.
  Kumaşların herhangi bir yerinden çıkan iplik çekilip kopartılmamalıdır, ürüne zarar vermeden makas ile kesilmelidir.
  Kullanım Sonrası Kırışıklık ve Dalgalanma Oluşması
 • Yeni teslim edilen her ürün “iç kırılma” diye tanımlanan bir süreç yaşamaya başlar. Döşemenin başlangıç direnci mevcuttur ve günlük kullanım bu direnci kırmaktadır. Bu nedenle az oturulan ve çok oturulan bölgeler arasında konfor farkı oluşur. Oturumun bir tarafı sürekli olarak kullanılıyorsa zamana bağlı olarak yumuşama oluşur. Bu durumu engellemek için zaman zaman oturum yerinizi değiştiriniz. Aksi takdirde dalgalanma ve kırışıklıklar artacaktır. Döşeme alanı ne kadar geniş ve uzun ise potluk oluşma ihtimali o kadar yüksektir. Vücut ısısı, nemi ve ağırlığı kumaşın dalgalanmasına etki eden unsurlar arasındadır.
 • Oturum, sırt ve kol gibi bölgelerde potluklar beklenebilir. Sırt minderlerin çökmesi ve deforme olması kullanıma bağlı olarak gelişmektedir. Her çökmeden sonra el ile minderlere kolayca tekrar şekil verilir.
 • Temizlik Talimatları ve Tavsiyeleri
 • Yüzey temizliğinde zımpara, alkol, beyazlatıcı gibi aşındırıcı ve kimyasal madde kullanmayınız.
 • Ürününüzün üzerine leke yapabilecek herhangi bir madde su, çay, yiyecek maddeleri vs. dökülmesi durumunda hemen müdahale edin.
 • Kumaş üzerine dökülen çay kahve gibi leke oluşturacak sıvıları anında, emici bir bez veya kağıt havlu ile dökülen yüzeyden uzaklaştırın.
 • Kumaşınızın temizlik işlemlerinde yoğun su temasından kaçının. Temizleme işleminde sabun köpüğü ile yumuşak bir sünger veya bez ile yapın.
 • Silme hareketini nazik ve dairesel hareketler ile yapın. Lekenin dağıtılmaması için dairesel hareketlerin dıştan içeri doğru yapılması tavsiye edilir.
 • Temizleme işlemi bitince, lekenin yanları da aynı nem seviyesine gelinceye kadar nemli bez ile silin. Silme işlemi yapıldıktan sonra ürünü kurumadan önce kullanmayınız.
 • Koltuk temizleme işlemi için halı yıkama makinesi kullanmayın.