Ödeme Süreci

Siparişinizin onaylanması için ödeme işlemleriniz tamamlanmış olması gerekir. Aşağıdaki ödeme yöntemlerinden tercih ettiğiniz ile; web sayfamızdan sipariş verebilir ve ödeme yapabilirsiniz:

+ Kredi/banka kartı ile ödeme
+ Havale/EFT ile ödeme

Havale/EFT ile gelen ödemelerinizde aynı gün içerisinde siparişiniz onaylanır. Havale/EFT ile ödeme yaptığınızda açıklama kısmına sipariş numaranızı yazmalısınız ya da WhatsApp destek hattı ya da mail yoluyla belirtmelisiniz. ATM aracılığı ile ödeme yaparsanız, siparişinin onaylanması için, ödemeyi gerçekleştirdikten sonra siparişte bulunan müşteri ismini, havalenin yapıldığı bankanın adını ve ödeme tutarını buradan bize iletmenizi rica ederiz. Hesap numaralarımıza aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz: Alıcı kısmına yazılması gereken şirket unvanımız:

Vavdeko Teknoloji Hizmetleri Ve Ticaret Limited Şirketi

Ziraat Bankası Beyoğlu Şubesi

IBAN Numarası: TR58 0001 0004 5695 4493 9550 01

Bonus, World, Maximum, Axess, Paraf, Card Finans ve Advantage kredi kartları ile 9 taksite kadar ödeme yapabilirsiniz.

3D Secure hizmeti ve dünyanın önde gelen ödeme sistemleri firması iyzico altyapısı sayesinde güvenli ödeme sistemimizle gönül rahatlığıyla alışverişini yapabilirsin.

İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan ödemelerde, kart sahibinin kart güvenliğini sağlamak amacıyla bankalar firmalarla birlikte ortak bir çalışma yaparak 3D Secure hizmeti sağlıyor. 3D Secure ile yapılan ödemelerde banka ve kullanıcı ekranında, banka tarafından sunulan özel bir 3D işlem ekranı açılır ve alışveriş yapılan kredi kartı sahibinin cep telefonuna SMS ile onay kodu gönderilir veya kart sahibi dışında kimsenin bilmediği özel bilgiler istenir. Bu şekilde yapılan ödeme işlemlerinde, herhangi olumsuz bir durumda banka tüm sorumluluğu üzerine alır.

Gönderim Süreci

Kargo ile yapılan teslimatlarda;
+ Kargo ile gönderilecek ürünleriniz ise kargoya verildiğinde ilgili kargo şirketi ve kargo takip numarası SMS ve e-posta yoluyla sizinle paylaşılır.

+ Hacmi 30 desi ve üzeri olan paketler bina kapısında teslim edilir.

+ Ürünü teslim aldığınız anda kontrol etmelisiniz ve kargodan kaynaklanan bir sorun varsa, ürünü kabul etmeyiniz ve kargo firması yetkilisine tutanak tutturunuz.

+ Teslimat adresi, sipariş anında verdiğiniz adrestir. Adres değişiklikleri ürün kargoya verilmeden yapılabilir.

+ Kargoların teslimat yapamadıkları köy, kasaba veya şehir merkezine uzak noktalarda kargonuz, en yakın merkez şubeye kadar getirilir ve size buradan teslim almanız için bilgilendirme yapılır. Size belirtilen süre içinde kargoyu teslim almanız gerekecektir.

+ Kargonuzun teslim edilemediği durumlarda; aldığınız ürün, üretim yerine doğru geri dönüş yoluna girer ve siparişiniz için iade süreciniz başlar. Üreticimize geri geldiğinde de ücret iadeniz yapılır. Kargonuzun teslimatında sorun yaşanmaması için lütfen kargo takip sayfasından ilgili kargonun takibini yapınız.


Nakliye ile yapılan teslimatlarda

+ Kurulum içeren nakliyeli teslimatlarda, kurulum teslimat ile aynı gün yapılır, farklı bir gün için kurulum ayarlanmaz.

+ Teslimat sırasında bir problem fark edilmesi durumunda, problemin teslimat ekibi tarafından sağlanacak teslimat formunda tarafınızca belirtilmesi gerekir.

+ Teslimat adresi, sipariş anında verdiğiniz adrestir. Adres değişiklikleri ürün nakliyeye verilmeden yapılabilir.

+ Binada yük asansörü olmaması ve ürünün bina içine sığmaması gibi durumlar için asansör tutulması gerekirse sorumluluk müşterimize aittir.

Yurt dışına ve adalara ürün gönderim sürecimiz henüz mevcut değildir.
Dilerseniz ürünleri Türkiye sınırları içinde sizin belirlediğiniz bir adrese teslim edebiliriz ve yurt dışına veya adalara gönderim sürecini kendiniz organize edebilirsiniz.

Kurulum

Binlerce ürünümüzün pek çoğunu senin için ücretsiz kuruyoruz. Sadece montajı kolay, küçük ürünlerde kurulumu sana bırakıyoruz.

İadeler

Standart ürünlerde; teslim tarihinden itibaren cayma hakkı olan 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ürününüzü iade edebilirsiniz. Bu talebinizi süresi dolmadan buradan form doldurarak iletebilirsiniz. Cayma hakkı kullanımında montaj, nakliye ve demontaj bedelleri müşteriye yansır.

Teslim tarihinden 14 günlük cayma hakkı süresi bittikten sonra standart ürünlerde keyfi iade alınamamaktadır.

Özelleştirilmiş ürünlerde; cayma hakkı kullanılamaz, ancak: cayma hakkı kullanılamayan özelleştirilmiş ürünlerde, kabul etmek tamamıyla Vavdeko'nun inisiyatifinde olmak üzere müşterilerimizin iade talebini geri çevirmemek adına ürünün fiyatı üzerinden özelleştirilmiş ürünlerde %30 özelleştirme/demontaj bedeli düşülerek iade alma hakkına sahiptir. Bu talep teslim tarihinden sonraki 14 gün için geçerlidir.

+ Koltuk kategorisindeki ürünlerin tamamı özelleştirilmiş üründür ve kumaş renginden ölçüsüne kadar size özel olarak üretilir.

+ Mobilya kategorisindeki ürünlerin tamamı özelleştirilmiş üründür ve ahşap renginden ölçüsüne kadar size özel olarak üretilir.

Ürünlerin iadesi taleplerinde, nakliyeli ürünler kendi teslimat ekibimizce iade alınacak olup, ürünlerin teslimatının kargo ile yapılması durumunda ürün iadeleri kargo ile müşterimiz tarafından yapılmalıdır. Kargo ile ürünün gönderilebilmesi için gerekiyorsa demontajı ve paketlenmesi müşterimize aittir. Teslimat türü kargo olan ürünlerin teslimi nakliye ile yapılmış olsa bile, iadesi kargo ile müşterimiz tarafından yapılmalıdır.

Outlet ve teşhir ürünlerinde iade ve değişim yapılmaz.

Yatak, yastık ve yorganlar kişiye özel ürünler olduğu için hijyenik sebeplerden dolayı değişim ve iadesi yapılmaz.

Teslimat anındaki kusurlar, teslimat anında bildirilmelidir.

Ürünle ilgili teslimattan sonra problem yaşarsan, sorunun fotoğrafını çekerek sipariş numarasıyla birlikte buradan talebini iletebilirsin.

Eğer sorunun çözümü ayak, kumaş, kulp, gardırop kapağı, masa üst tablası gibi parçaların değişimiyle mümkünse, ekibimiz adresine bu parçaları hızlıca gönderir.

Teslimat türü ‘nakliyeli teslimat’ olan ürünlerdeki tamir gerektiren durumlarda ise ekibimiz evine gelerek sorunu yerinde çözer. Eğer çözüm için daha kapsamlı bir çalışma yapılması gerekiyorsa, nakliye ekibimiz ürünü evinden alır ve sorun çözüldükten sonra ürünü yeniden adresine teslim eder.

Teslimat türü ‘kargo’ olan ürünlerdeki tamir gerektiren durumlarda ürünü size belirtilen adrese kargo ile göndermeniz talep edilir. Parça gönderimi ile çözülebilecek durumlar için yine ilgili parça size kargo ile gönderilir.

Ödeme iadesi şu şekilde başlar:

+ SİPARİŞ İPTALİ ile ilgili ödeme süreci, talebinizi ilettiğiniz andan itibaren 3 iş günü içerisinde başlatılır.

+ ÜRÜN iadesi ile ilgili iade ödeme süreci, ürünün tarafımıza ulaşmasını takip eden 3 iş günü içinde başlatılır.

Katılım alt limiti olan bir kampanya dahilinde gerçekleşen siparişlerin iade ücreti hesaplanırken, kalan sipariş tutarının alt limiti karşılamadığı durumlarda geçerli kampanya devre dışı kalır ve ücret iadesi kalan tutara göre hesaplanır. Ücretin iadesi, ne şekilde ödeme yaptıysanız o şekilde gerçekleşir. Havale/EFT ile yapılan ödemelerin iadesi yalnızca ödeme alınan hesap/IBAN’a Havale/EFT şeklinde gerçekleşir.

Kredi/Banka kartı ile ödemenin iadesi:
+ Bankaya iade ödemenizi tek seferde yaparız.
+ Ürünü kaç taksit ile aldıysanız, Banka geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Banka tarafından yapılacak iade şekli banka ile müşterimiz arasında olup, Vavdeko’nun bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

+ Vavdeko olarak biz, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların kredi kartınıza iadesi durumunda, n talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Satış iptaline kadar ödemiş olduğunuz taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve iade öncesinde ödemiş olduğunuz taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

+ Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği müşterimize nakit para ile ödeme yapılamaz. Kredi kartıyla yapılan ödemelerin iadesi aynı kredi kartına yapılır.

+ Kredi kartına iade işlemi tarafımızca yapıldığı andan itibaren karta işlemin yansıması süresi 14 iş gününü bulabilir.

Satın alınan ürünün indirime girmesi durumu;

Fiyatlar piyasa koşullarına veya yapılabilecek kampanyalara bağlı olarak, anlık değişikliklere uğrayabilir. Vavdeko, dilediği zaman ve önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın, ürün fiyatlarını değiştirme ve/veya kampanya koşullarını ve bitiş tarihini haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Bu nedenle satın alınan ürün indirime girdiyse aradaki ücret farkı talep edilemez.

Mobilya ürünleri evine teslim edildiği tarihten itibaren 2 yıl boyunca Vavdeko Garantisi kapsamına girer.

Kullanıcı hatası içermeyen durumlarda Vavdeko Garantisi geçerlidir. Fakat itme-çekme gibi zorlayıcı hareketlerden doğan sorunlar, kullanıcı hatası olarak değerlendirilir ve Vavdeko Garantisi kapsamına girmez.

Ürünle ilgili teslimattan sonra problem yaşarsanız, sorunun fotoğrafını çekerek sipariş numarasıyla birlikte buradan talep oluşturabilirsiniz. Talebiniz incelenip sonucu size yine mail yolu ile iletilecektir.

Satın alınan ürünün; fatura sahibi dışındaki birine kullanımı için verilmesi ve/veya faturada belirtilen adres dışında başka adrese taşınması durumunda garanti kapsamı geçersiz olacaktır.